Arapça Santral Anonsu

Türkiye’de son yıllarda oldukça yaygın kullanıma sahip olan Arapça dilinin yayılması, Ortadoğu ve Arap yarımadası üzerinde bulunan şirketlerle yapılan ekonomik işbirliği süreçleri nedeniyle hız kazanmıştır. Ortadoğu ve Asya ticarî pazarını elinde tutan, petrol ve enerji alanlarında önemli adımlar atan Arap sermayeleri, dünya ekonomisinin başat rollerinden birini almıştır.

Bu hızlı ve sağlam adımlara sahip büyüme sayesinde, Arapça dili geniş bir alanda kullanıma ulaşmış; ticarî ilişkiler için vazgeçilmez hale gelmiştir. Müslüman coğrafyanın kitabı Kur’an-ı Kerim ile daha da önem gösterilen dil Arapça, bazı araştırmalara göre temelini Kur’an-ı Kerim’den almaktadır.

 

Arapça Santral Anonsu Seslendirmeleri

Arapça dilini kullanabilen ve günlük hayatına adapte edebilenler, iş bulma konusunda oldukça şanslı konuma gelmektedirler. Ülkemizde de seslendirme konusunda her geçen gün kendini geliştiren seslendirme sanatçıları, tercüme ve gezi rehberliği sayesinde dillerini değerlendirmektedir.

  • Tüm dünyada seslendirme alanında ihtiyaç duyulan Arapça seslendirme, kendini geliştiren, anadili Arapça olan seslendirme sanatçıları veya anadili gibi konuşan diğer ülke seslendirme sanatçıları tarafından kullanılmaktadır. Sinema, belgesel, tanıtım filmi, santral anons seslendirmesinde kullanılan Arapça, harflerin tamamına yakınının sessiz harf olması ve okumanın Latin dillerinin tersine sağdan sola olmasından dolayı farklı kullanım gerektirir.
  • Arapça sesli yanıt sistemi ile ivr çalışmalarında Türkçe dilini bilmeyen, Arap kökenli insanlar telefon sisteminde yönergeleri daha kolay anlıyor. Seslendirme ajansımız anadilde seslendirme sanatçıları ile ihtiyaçlarınıza yanıt vermektedir.
  • Medyanın gücünü de yüksek oranda kullanan bu dil, uluslararası yayın kuruluşu Al Jazeera Tv başta olmak üzere birçok televizyon kanalı aracılığıyla, tüm dünyada izlenen ve tanıtımı yapılan bir dil haline gelmiştir.
  • Son yıllarda Ortadoğu’da devam eden iç savaşlar sebebiyle, dünyanın büyük yardım kuruluşları, Ortadoğu bölgesinde aktif olarak çalışan personeline İngilizce’ nin yanında, Arapça da öğretip, bu dili kullanan kişileri kadrosuna dahil etmektedir.
  • Türk ve Arap ortaklı büyük şirketler ve diğer ülke şirketleri telefon sistemlerinde Arapça santral anons seslendirmesi kullanmakta ve şirketlerini tanıtıcı bilgiler vermektedirler.

Arapça Lehçeler

Farklı ülkelerde farklı lehçelere sahip olan Arapça, en çok lehçeye sahip dillerden biridir.

Sıkça kullanılan Arapça lehçeleri, Mısır Arapçası (Şami lehçesi) halen Mısır, Suriye, Lübnan, Filistin ve Ürdün’de kullanılmaktadır.

Malta Adası’nda kullanılan Malta dilinin içine ise çok sayıda İngilizce, İtalyanca ve Arapça sözcüğün girdiği bir Arapça lehçesi olması Arapça’nın farklı dillerden beslenen bir dil olma özelliğine de dikkat çekmektedir.

Kullanıldığı geniş coğrafyaya bakıldığı zaman, farklı dil, kültür ve insanlar tarafından da şekillenen bir dil olarak Arapça, önemli dünya dilleri arasındadır.

Gırtlağın kullanımı nedeniyle öğrenmesi kolay diller arasında yer almayan Arapça, ana dili Arapça olan kişiler tarafından kusursuz kullanılır. Bu sebeple, Arapça seslendirme ve Arapça santral anons seslendirme hizmetlerinde Arapça’yı anadili gibi konuşan ve seslendirme alanında eğitim görmüş kişiler tercih edilmelidir.