Farklı Dillerde Seslendirme

0
299

Günümüzde tüketim giderek yaygınlaşıyor; bu da üretim ve pazarlama sektörünü çok daha rekabet odaklı bir çalışma şekline zorluyor. İnovasyon ve yepyeni araştırmalar yerel ve uluslararası marka ve firmaları hedef kitlelerine erişebilmek için ortak pazar arayışına sokmaktadır. 

Ülkelerin Kendi Dilleri İle Anlaşmasının Önemi

Ortak Pazar, iletişimin çok daha önemli olduğu bir alan yaratıyor. Firmalar anlaşma yaptıkları her ülkede hem Türkçe hem de ortak dil olan İngilizce’den sonra, ülkenin kendi dilinin de dahil olduğu tanıtımlar yapmaktadır. Ticarî amaç güden iletişimlerde şirketler şirket kalitesini arttırıcı ve saygınlığını gösteren çalışmalar yapıyor. Bunlar arasında tanıtım filmi, kurumsal logo, santral anons seslendirmelerinde ortak proje yürüttüğü ülkenin dilini kullanmaya devam ediyorlar.

Gitgide önemi artan yabancı dilde santral anons seslendirmesinin öncelikli hedefi etkileşim ve iletişimi canlı tutmak adına şirketlerin vazgeçilmezlerinden biri olmuştur. Yabancı dilde santral anons seslendirmesi, ilk aşamada ihtiyaç gibi görünse de artık zorunlu olarak kurumsallığı arttırıcı yenilikler arasında ilk sırayı almaktadır. Bu sebeplerle yabancı dilde seslendirme, dünya dillerinin ticari açıdan kullanılması ve yaygınlaşmasın da da önemli rol oynamaktadır.

Yabancı Dilde Santral Anonsu Tercih Eden Sektörler

Yabancı dilde santral anons seslendirmesinde, şirketlerin talebi doğrultusunda uluslararası ortak projelerde, diplomatik görüşmelerde, turizm sektöründe ve ihracat, ithalat sektöründe sıklıkla karşımıza çıkmaktadır.

Çeşitli dilleri en çok kullanan sektör turizmdir. Turizm sektöründe konaklama konusunda dünya ülkelerinden ülkemize gelen turistlere en az beş dilde santral anons seslendirmesi hazırlanmaktadır. Ortak dil olarak kabul edilen İngilizce’ nin yanında, Arapça, Rusça, İtalyanca, Çince, Almanca ve Felemenkçe santral anons seslendirme kullanan oteller ve turizm tesisleri, misafir ettiği ülke vatandaşlarına pek çok tanıtım yapmakta, bilgi vermektedir.

Uluslar arası alanda çalışan birçok şirket yabancı dilde santral anons seslendirmesi hazırlatıp telefon santral sistemlerine entegre etmektedirler. Daha hızlı iletişim, ikna ve pazarlama, saygınlık ve kalite açısından önemli olan yabancı dilde santral seslendirmesi, profesyonel ajanslar aracılığıyla tespit edilip, seslendirme ajanslarına yönlendirilerek, talep edilen yabancı dilde santral anons yapmaktadırlar.

Yabancı dilde santral anons kaydı yapılabilmesi için, öncelikle ana dili seslendirme yapılacak dildi olan bir seslendirme sanatçısı ile anlaşılması gerekir. Hemen ardından aksan konusunun detaylıca araştırılması ve seçimin buna göre yapılması gerekir.

Tüm bu ihtiyaçlar, profesyonel bir seslendirme sanatçısı ile çalışmanın gerektiği anlamına gelir. Bunun için kurumsal firmalar işinde uzman ajanslarla çalışmaktadır. En iyi sonucu alabilmek içinse seslendirme ajanslarının daha önce yaptığı çalışmaları dinlemek ve varsa referanslarını paylaşmalarını beklemektir.

 

TEILEN

CEVAP VER