Santral Fon Müzikleri

Müzik, duygu ve düşüncelerini farklı yollarla anlatmaya çalışan herkesin başvurduğu kaynaklardan biridir. Sesin ve sessizliğin belirli zamanlarda ve zaman aralıklarında ifade edildiği sanatsal bir norm olan müzik, dünya üzerinde her alanda kullanılır. Aslında müzik, notalar ile uyum içinde olan enstrümanların ortaya çıkardığı tını ve tonlar bütünüdür. En eski çağlardan bu yana hayatımızın önemli bir yerinde duran müzik, kendini geliştirerek farklı kategorilere ayrılmış, günümüzdeki normları oluşmuştur.

Hayata bakışımızda önemli rol oynayan müzik, iletişim konusunda duygu ve düşünceler için insanları etkilemek, hüzünlendirmek veya eğlendirmek için en sık kullanılan sanat dalıdır.

Santral Anonslarında Fon Müzik Seçimi

Sakin bir altyapı gerektiren santral fon müzikleri, birkaç önemli kritere sahip olmalıdır.

  • Beklerken kişide rahatsızlık yaratmayacak enstrümantal müzikler; piyano, gitar, keman gibi solo yapan enstrümanların dingin bir tarzıyla yer almalıdır.
  • Fon müzikleri yani bekletme müziklerinin, sektörel anlamda ticarî firmaların, coğrafyaya, kuruluşa, ülkeye ve insanlara göre farklılık gösterdiği göz önünde bulundurulmalıdır.

Santral Anons Müziklerinde Telifin Önemi

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de geçerli olan telif hakları nedeniyle, kamu kullanımına açık olan yerlerde, ticarethanelerde, şirket içi müziklerde, telefon santral ve çağrı merkezlerinde kullanılan bekletme müzikleri belirli ücretlere tabidir.

  • -Bu sebeple pazarlama, seyahat, iletişim, dizi ve reklam filmleri, sinema filmi ve belgeseller için müzikler özel olarak sanatçılar tarafından hazırlanmaktadır. Yine bu amaçlar enstrümantal ve kurumsal müzikler, profesyonel müzisyenler tarafından özel olarak üretilmektedir.
  • -Birçok ülkede bulunan ticarî kullanıma açık müzik bankaları, müziklerin ticarî olarak paylaşılmasına olanak sağlamıştır. Bu bankalar, şirketler için özel müzikler yaratır ve ekonomik anlamda şirkete oldukça fayda sağlar. Zira yasa dışı kullanımlar yüksek para cezaları ve/veya hapis cezaları gibi yaptırımlara sahiptir.

Telefon Fon Müzikleri Seçimi

Robot müziği olarak da ifade edilen telefon fon müzikleri, karşılama anonsları, mesai dışı bilgilendirme ve bekletme anonslarından oluşmaktadır. Bu tür müzikler aracı firma tarafından kullanıcıya, telif hakları alınmış olarak teslim edilir.

Fon müziklerinde yabancı müziklerin tercih edilmesi, istenilen müzik tarzına daha yakın seçenekler sunar. Bunun yanında çağrı merkezleri anonsları için oldukça önem taşıyan telefon müzikleri, arayan kişinin bekleme süresinde tanıtım yapılması veya firma ve varsa kampanyaları hakkında bilgi verilmesi için de ideal bir zaman sunar.

Siz de telefon fon müziklerimizi kullanmak ve rakiplerinizin bir adım ötesinde yer almak isterseniz bizimle iletişim bölümünden bağlantı kurabilirsiniz.