İngilizce Santral Anonsu

Dünyada geçerliliği en çok olan dil İngilizce… Her gün en az 1 saat birçok kişinin İngilizce konuşması da bu dilin ne kadar yaygın olduğunun ispatı. İngilizce bu yönüyle hem sosyal, hem de ticaret, bilim, diplomasi, iletişim ve internetin dili olarak kullanılıyor. 

Seslendirme ve Anons Sektöründe İngilizce

İngilizce, artık günümüzde her sektörde aranılan dil olarak karşımıza çıkıyor. Artık özellikle büyük firmalar İngilizce dil bilgisini ve kullanımını halihazırda var olduğunu kabul ederek işe başlıyor veya çalışmayı teslim ediyor.

İletişim ve özellikle sinema sektörünün dili İngilizce olduğu için, seslendirme sektörü de bu konuda hayli geniş yer tutuyor. Türkiye’de faaliyet gösteren birçok firmanın santral sistemlerinde de Türkçe dışında ilk dil olarak İngilizce dil kodlanmış ve kullanılmaya devam edilmektedir.

Santral sistemlerinde seçmeli dil olarak, havayolu şirketlerinde uçak içi ve havaalanı terminal anons sistemlerinde ise sürekli olarak kullanılmaktadır. Bunun yanında tur şirketleri, otobüs içi anons sistemlerinde, turizm konusunda birçok otelde İngilizce seslendirme hizmetiyle birçok turist yönlendirilmektedir.

Telefon santrallerinde gelen çağrılar önce Türkçe okunduktan sonra İngilizce için tuşlama yapılması da son yıllarda artık her kurumda kullanılan bir özellik olmuştur. Ülkemizde en çok 9 tuşu ile yapılan yönlendirme, farklı diller için diğer tuşlarla gerçekleştirilir.İngilizce anonslar bu anlamda kusursuz ve değerli olmalıdır.

İletişim çağı ile birlikte uluslararası konferans, seminer ve fuarlarda da ortak dil olarak kullanılan İngilizce, hâkim seslendirme sanatçıları ve sunucuların görev yapmasıyla daha geniş alan kullanımı bulmaktadır.

İngilizce Metinler

İngilizce metin seslendirmelerinde özellikle vurgulu ve akıcı olmak üzere İngilizceyi ileri derecede, profesyonel olarak kullanan seslendirme sanatçıları, kimi zaman aksan problemleri yaşamaktadırlar. Amerika’da faaliyet gösteren bir şirkete, İngilizce santral anons seslendirmesi kaydı Amerikan aksanını iyi bilen bir seslendirme sanatçısı tarafından yapılmalıdır. Bu sebeple İngilizce metinlerin çevirileri profesyonel olmalıdır. Seslendirme ajansımızda bu anlamda size destek sunmaktayız.

Havayolu şirketlerinde de, özellikle Türk Hava Yolları uçaklarında Amerika’ya seyahat esnasında Amerikan aksanı, İngiltere ve diğer ülkelere seyahat esnasında İngiliz aksanı kullanılması gerekmektedir. Her aksanda İngilizce metin hazırlayan seslendirme ajansımız santral seslendirme metinleriniz konusunda kusursuz çalışmalar yapmaktadır.

İngilizce dünya üzerinde her kesime hitap eden, eğitimden sağlığa, turizmden kültüre, diplomasiden, ticarete, iletişimden teknolojiye kadar tüm alanlarda %100 yaygın olarak kullanılmaya devam etmektedir.

Günümüzde artık bir zorunluluk haline gelen İngilizce dilini kullanmak, ekonomik, sosyal ve kültürel birçok sektörde karşımıza çıkacağı için mecburi hale geldi. Bu sebeplerle santral anons seslendirmede de geniş bir yer tutan İngilizce, birçok yayın, yapım, radyo & televizyon ile sosyal platformda kullanılıyor.

Bugün 75 ülkede 1 milyarı aşkın insanın konuştuğu İngilizce, dünyanın büyük çaptaki ülkelerinin dili olması sebebiyle bu yaygın kullanıma sahiptir.

İngilizce bu özelliğiyle, insanlık tarihinde ilk defa bu kadar geniş alana yayılan bir dil olmuştur.