Ip Santral

Kuruluş aşaması, bir şirket için en önemli aşamadır. Başlangıçta kurduğunuz ve iyi işleyen bir sistem, ne kadar büyürseniz büyüyün işinizi sistematik bir şekilde yapmanızı sağlayacaktır.

 Günümüzde şirketlerin olmazsa olmazlarından biri de iletişimlerini maksimum seviyeye taşımalarını sağlayan sanal santral veya diğer ismiyle IP santral sistemleridir. Çalışanlar yerine kayıtları tutabilecek, planlı ve programlı çalışan bu sistem ile hedef kitleye en kaliteli hizmet verilmiş olur. 

IP Santral (Sanal santral) Sistemi Nasıl Çalışır, Maliyeti Nedir?

Son yıllarda Türkiye’de oldukça fazla yatırım yapılan çağrı merkezi sektörü, dünyada 350 milyar dolar hacme sahiptir. Geri dönüşü ekonomik ve zaman anlamında oldukça olumlu olan sektör, her çağrının cevaplanmasını ve ses kayıt sistemine mesaj olarak düşmesini amaçlamıştır.

Şirketinize kurmak isteyeceğiniz bulut fon sisteminin maliyeti, vereceğiniz hizmet ve hedef kitleniz ile belirlenecektir. Hemen ardından sanal santral sistemin markası, modeli, kalitesi ve servis desteği, maliyetleri belirleyen diğer etkenlerdir. Bu santraller kurulduktan sonra çalışanlar, merkez, şube ve ofis içi görüşmeleri ücretsiz yapmakta, dış hatlarda ise şirket hattı denilen operatörlere bağlı hatlarla indirimli iletişim kurabilmektedirler. 

Dijital Santral Ofisleri, IP Santraller

Günümüzde yaygın kullanımı olan santral sistemi, dijital santral ofis tipleridir. Bu çeşit santral tipleri, ofise dışarıdan gelen çağrıları tuşlama sayesinde farklı bölümlere aktarır ve bu şekilde iletişimi sağlar. Bu sistemle mesai saatleri dışında aldığınız bir çağrı için kısa mesaj veya sesli mesajla bilgilendirme alırsınız.

IP dijital PBX sistemleri, analog PBX sistemlerinin yerini uzun zaman önce aldı. Artık modern IP dijital PBX sistemleri, network üzerinden haberleşmeye yardımcı olmaktadır. IP santraller hem kolay yönetilebilir, hem de güvenli olduğu için sıkça tercih edilmektedir. Kurulumu ve bakım maliyeti nedeniyle ekonomik olması da iyi bir seçenek olmasını güçlendirmektedir. Kurulumu bir kez yapılan IP dijital telefon santralleri, uzun yıllar kullanıma uygun hale gelirler. Ayrıca internet bağlantısı sayesinde uzaktan erişim, videolu görüşme, çağrı kaydetme ve sesli mesaj gibi birçok avantajı ekstra ücret ödemeden yaşama fırsatı sunar. Akıllı telefonlar, laptoplar ve masaüstü bilgisayarlar sayesinde de ofisinize istediğiniz yerden ulaşabilir, işlerinizi bulutfon sayesinde takip edebilirsiniz. İletişim giderlerindeki ciddi tasarruflarınız, iş kalitenizin artmasını, harcamalarınızı şirketinize yatırıma dönüştürmenizi sağlayan IP dijital santrallerle ilgili daha detaylı bilgi için tavsiye ettiğimiz marka ve modellere mutlaka göz atın.

IP Dijital Santrallerde Optimum Fayda Sağlayan Markalar

  • Karel: İPG500, İPV10, İPVE20, MS26 İP, MS48 İP, İPV50
  • Telesis: PX24 NANO R6,PX24MR6 İP ve benzeri akıllı telefon santralleri deneyimli ve tecrübeli kurulum ekibi, kurulum sonrası kullanım için şirket içi eğitimler, acil durumlarda kesintilere karşı çözümlerin hızlı bir şekilde gerçekleşeceği acil durum planları, 7/24 kesintisiz teknik servis hizmeti bu şirketlerden alınabilir.
  • Şirketiniz için dijital santral kurdurmaya karar verdiğiniz zaman, şirket çalışanlarınıza da şirket içi kullanım konusunda bilgiler verebilirsiniz.
  • Buna göre, sesli yanıt sisteminize uygun seslendirmeyi seçebilir ve profesyonel bir seslendirme ajansına dijital santralinizin tüm seslendirme hizmetini verebilirsiniz. Yüksek kalite santral ve seslendirme hizmeti ile yalnızca işinize odaklanmanız yeteli olacak; büyüyen bir sektörün parçası olarak ayrıcalık kazanacaksınız.