IP Telefon Santralleri Nedir

0
364

Günümüzde analog Pbx sistemlerinin yerini almaya başlayan IP Pbx santraller, ekonomik, güvenli ve pratik olma özelliğiyle sıklıkla tercih edilir durumda. Kolay yönetilebilen bu santraller, network ağı üzerinden haberleşme kolaylığı ile teknolojinin tüm imkânlarından faydalanırken, kullanıcılarını da ekonomik olma özelliğiyle memnun ediyor.

Bulutfon yani IP santrallerin teknolojilerinin, Pbx sistemlerinden farklı olması da bugün artık sanal santrallerin kullanılmasını getirmiştir. Pbx sistemler için yapılan yatırımlardan farklı olarak network ağı üzerinden yapılan kurulum ve işletme maliyetleri, IP telefon santrallerini kullanan firma ve bireyler için oldukça tasarruf sağlamaktadır. 

Sanal santralin avantajları

IP santral de denilen sanal santralin birçok avantajı, onu bugün tercih edilme sıralamasında bir numaraya oturtmuştur. Mobil cihazınızdan ofis dışından santrale bağlanıp telefonunuzu kullanma özelliğiyle pratik bir sistem olan IPsantraller, farklı birimlerdeki santraller arasında da IP bağı kurup, ücretsiz görüşme olanağı sağlar. Birçok ihtiyacı bir arada karşılıyor olduğunu gösteren bu özellikler, kablosuz ağ ile çalışma avantajı ile de katlanarak, kullanıcının memnuniyetini kazanmayı sağlar.

Altyapısı ile farklı yazılım ve sosyal medya araçları ile bir entegrasyona girilmesine olanak sağlayan ve IP seslendirmeleriyle de ark yaratan IP telefon santralleri, sade ara yüzü sayesinde kolayca kullanım avantajı sunar. Video IP telefon ile görüntülü görüşme imkânı da sunan sanal santraller, kolay yönetilebilen sistemlerdir. Yönetimi, anonsları kullanıcının değiştirebilmesi, servis bekleme ve takip sıkıntı yaşatmaması sebebiyle de oldukça kullanıcı dostu bir sistemdir.

Maliyet alanında avantaj sağlayan sistemlerden biri de 0850 ile başlayan numaralardır. Çoğu firmanın kullandığı 444 ile başlayan numaralara göre avantaj sağlayan bu numaralar, internet yani IP üzerinden verdikleri hizmetle maliyet avantajı sunar. IP tabanlı olan bu sistemde fiziksel bir sınır olmadığı gibi, yüksek kapasite de oldukça avantaj sağlar. Bu numara aynı anda yüksek sayıda telefon alabilir, performans kaybı yaşanmasına sebep olmayan bir servis sağlar. 

VoIP ile hızın keyfini çıkarın

VoIP, Voice Over Internet Protocol’ün kısaltması olarak, internet üzerinden yapılan ses görüşmesidir. Son teknoloji Telekom operatörleri, bu sistemi kullanarak, kullanıcılarına hızlı ve kaliteli hizmet sunar. Kullanıcılar arasında VoIP yardımıyla sesler kodeklerle alınır ve verilir. Gönderim sırasında bu ses kodekleri internete yüklenir ve mesajı alacak kişinin internet üzerinden sesi almasını sağlar. Bu da ses kodeklerinin internet üzerinden yüklenmesini ve indirilmesini sağlar. Arkaplanda birçok farklı protokol kullanan VoIP konusunda Türkiye’de genel olarak SIP protokolü tercih edilir.

VoIP sayesinde yoğun iş ve şehir hayatı içinde görüşme, toplantı ve iletişimleri hızlı ve kolay bir şekilde yapan kullanıcı, teknolojinin yenilikçi çözümlerinden birini de kullanmış olur.

Günümüzde Ip santraller çok yoğun bir şekilde tercih edilmektedir. Bir aylık bir zaman zarfında verdiğmiz ip santral seslendirme sayısı 200’ü aşıyor. Bu da firmaların hem kullanım hem de maliyet anlamında ne kadar güzel bir teknoloji olduğunun kanıtı olsa gerek.

Ip santral konusunda size bir çok konuda destek ve bilgi sunumu yapabileceğimizi bildirmek isteriz. İletişim bölümünden bizimle bağlantı kurmanız halinde her türlü teknik ve bilgi olarak destek alabilirsiniz.

TEILEN

CEVAP VER