Sanal Santralin Avantajları

0
329

Kullanıcılarına yeni ve son teknoloji bir sistem sunan sanal santral, iletişim maliyetlerinden tasarruf etmenizi sağlayacak bir sistem olarak firmaların öncelikli tercihlerindendir. Kurulum, bakım ve teknik servis konularında ek masrafa sahip olmayan IP santral, yani sanal santral firmanızın tüm haberleşme ihtiyacını karşılayan son teknoloji bir sistemdir.

Müşterilerinizi karşılama, arama yapma, raporlama, ses kaydı, robot operatör, grup oluşturma, sesli mesaj oluşturma gibi özellikler sunan bir servis olan sanal santral size ekonomik ve yüksek kalite bir hizmet sunar. Bulut tabanlı olan, dolayısıyla firma ve mekândan bağımsız çalışan sanal santrale bu yönüyle bulutfon da denilir. Bakım maliyetini de sıfırlayan bu özelliği sayesinde kullanıcı dostudur.

Sağladığı hizmetlerle IP santralin özellikleri

Gelişmiş bir PBX santralin tüm özelliklerini barındıran sanal santral, IP yani Internet Protokol teknolojisi ile PBX’in özelliklerini bir araya getirir. Şubeleriniz veya ofisleriz arasında ücretsiz görüşme fırsatı sunan bulutfon, santral maliyetlerini minimize etmenizi sağlar.

Ses kayıt sistemi, sesli mesaj sistemi, sesli anket sistemi gibi hizmetler sunan sanal santral, faks ve konferans görüşmeleri de yapmanızı sağlar. İnternet tabanlı olma özelliğiyle analog telefonlara oranla daha iyi ses kalitesi sunan bulutfon, aynı zamanda IVR ile kendinize özel sesli yanıt sistemi oluşturmanıza da yardımcı olur.

Sahip olduğu basit arayüzü sayesinde özelliklerini dilediğiniz gibi yönetmenize izin veren bulutfon, dahili numaraların tüm dünyada kendi arasında ücretsiz konuşmasına olanak verir.

Sanal santralin firmalar için avantajları

Geniş bir alanda kullanıma sahip IP santral, sağladığı avantajlar ile de sıklıkla tercih ediliyor. Temel avantajları yanında kullanıma bağlı farklı avantajlar sunan bulutfon, artık firmaların vazgeçilmezi.

  • Şirket prestiji için önemli

IP santral seslendirme sayesinde firmanıza ulaşan her telefonun aynı şekilde yanıtlanması, yönlendirilmesi ve farklı departman ya da ofislere yönlendirilmesi, firma prestijiniz açısından oldukça önemlidir. Bu anlamda hizmet kalitesini standarda oturtan bulutfon, sizi müşterileriniz ile birebir iletişimde tutmayı sağlar.

  • Ekonomik kullanım avantajı

Şirketinizin iletişim ağında kullandığı en uygun maliyete sahip olan sanal santral, sunduğu avantajlı paketler ve bakım hizmeti gerektirmeyen yapısı sayesinde fiyat-kalite dengesini de en yüksek seviyede tutmayı sağlar.

  • Mekandan bağımsız olma özelliği

Tüm cihazlarda kullanılabilen sanal santral, sizi ofisteymiş gibi rahat ettirir; iletişiminizin herhangi bir sebeple kesilmesini engeller. Aynı zamanda sanal santral sayesinde bırakılan çağrıları hızlı ve pratik bir yolla görür, aynı hızla geri dönebilirsiniz.

Sanal santralin teknik donanım avantajları

IP telefon santralleri sağladığı birçok teknik avantaj ile de tercih edilmeye devam etmektedir. Sanal santrallerde kapasite artırımının oldukça kolay olması, santrale yeni bir kartın eklenmesi ihtiyacını da ortadan kaldırır. Yazılım tabanlı olduğu için yalnızca IP abone lisansı ile artırılabilir.

Aynı zamanda sanal santral, IP aboneler için özel kablolama ihtiyacını da ortadan kaldırır. Halihazırda bulunan bilgisayar kablolama sistemi, IP santraller için de kolaylıkla kullanılabilir. Ethernet switch sayesinde sanal santral ve bilgisayar için kullanılabilen bu sistem, kablosuz ağlar üzerinden de kullanılabilir. Bu da doğal olarak santralin taşınma kolaylığını getirir.

Sanal santralin avantajlarından yararlanmak isterseniz, çözüm ortağımız ile tanışın…

www.sanalsantral.com.tr

 

 

TEILEN

CEVAP VER