Santral Bekletme Müzikleri

0
329

Santral seslendirme anonsları, son yıllarda küçük veya büyük ölçekli fark etmeksizin tüm firmaların önem verdiği, üzerinde durduğu bir konudur. Kurumsal kimliğiniz ve firma prestijine önem veren bütün şirketler bu uygulamayı tercih ediyor. Bu da müşteri memnuniyeti ve geri dönüşlerini olumlu yönde etkiliyor. Dikkat etmek gerekenler ise birkaç konu altında toplanabilir.

Kurumsal kimliğin bir parçası olan santral anons, cebinizde taşıdığınız kartvizit kadar önemli. Nasıl bu kartvizit sizin tüm kurumsal kimliğinizi yansıtıyor ve müşterinizin gözünde algınıza etki ediyorsa; santral sesi ve metni de bu oranda etkili olacaktır. 

Santral anonslarında seçilen müzikler

Firmanızın dışarıdan gelen tüm aramaları karşıladığı santral anonsu, müşterilerinizin sizinle ilk birebir iletişimde olduğu andır. Bu anı iyi bir fırsat olarak değerlendirip rakipleriniz arasında fark yaratmak ise sizin elinizde. Karşılama anonsları ile dikkatleri çekecek olan özel santral seslendirmeleri, müşterilerinizin de kendilerini özel hissetmelerini sağlayacak. Özellikle santral bekletme müzikleri ile farklılaşacak olan santral anonslarınız, mesajı verecek olan müşteri tarafı içinse oldukça önemli.

Kulağına gelecek melodinin rahatsız olmayacağı bir müzik türü olması ise ilk dikkat edilmesi gerekenlerden. Bekletme fon müzikleri ise tam da bu sebeple metinlerle birlikte kararı verilmesi gereken, önemli detaylardan biri. Bu küçük nüanslar ve katacağınız her özenli, özel değer ile rakiplerinizden farklılaşmanız ve bu yolla öncelikli tercih edilmeniz mutlak olacak. 

Santral metinleri neden önemli?

Santral anonsları konusunda en önemli detaylardan biri de metinlerdir. Müşterinin dinlediği metnin anlaşılır olması, ses tonunun dinlenebilir olması ve ifadelerin net olarak verilmesi; firmanın ilk adımda kendisine geri dönüşü olacak önemli konulardır. Metinlerin içerik olarak anlamlı ve birbirine bağlı metinlerden oluşması öncelikli olarak önemlidir. Özellikle İngilizce, Fransızca, Almanca, Rusça, Arapça dillerinde anons yapılacak tüm santraller, birebir imla kuralları ile seslendirme yapmalıdır.

Zira seslendirmeyi yapacak olan yabancı seslendirme sanatçısı, vurgu, tonlama, dilbilgisi kuralları ve nefes alınacak noktalara hâkim olmalıdır. Bu nedenle santral metinleri yazım kuralları olarak da dikkat edilmesi gereken metinlerdir. Bu da seslendirmenin yapıldığı seslendirme stüdyosunun teknik ekipmanı kadar, bu alanda tecrübesi olan ve uygulamalı olarak çok sayıda seslendirme yapmış olan seslendirme sanatçılarının önemli olduğunu kanıtlar niteliktedir. Doğru ve kaliteli IVR seslendirme, anlaşılır ve net bir metin ile çok daha sağlıklı sonuçlar verecektir.

Faaliyet gösterdiğiniz sektör ne olursa olsun, hangi alanda çalışıyor olursanız olun santral anonsları bir firmanın dış sesidir. Veriminizin artması ve çalışmalarınızın daha hızlı devam etmesi için bu imkânı optimum düzeyde kullanmanız, firmanız için olumlu sonuçlar verecektir.

Santral anons metinleri oluşturma

Kendi alanında uzmanlaşan ekipler ve profesyonel ajanslar tarafından yapılması gereken santral anons metinlerinin oluşturulması, doğru yönlendirmelerle çok daha sağlıklı sonuçlar verir. İşin sahibi ekip ile birlikte değerlendirilecek metinler, son haline getirildikten sonra kontrolleri yapılır. Verilmek istenen mesajlar, duyurular ve diğer önemli detaylar üzerinde durulur. Önemli olan nokta kurumun güvenini kazanmak, bir sonraki işinde birlikte çalışmaya yönlendirebilmektir.

Seslendirme sanatçısı seslendirme anons metinlerini en geç seslendirme kayıt gününden bir gün önce görmeli tecrübe etmeli ve stüdyoda imiş gibi seslendirme provaları yapmalıdır.

Tüm bu hazırlık ve provalar, santral ücretleri de kurum ile netleştirildikten sonra yapılmalıdır. Sektörde ortalama fiyatlar belliyken; bunun çok üstü ile zarara girmek, çok altı ile kalitesiz bir iş ile karşılaşmak olasıdır. Bu nedenle iyi bir araştırma yapmalı ve güvendiğiniz firmaları tercih etmelisiniz.

2007 yılından bu yana kurumsal yapısı ve profesyonel çalışma şekli ile kadın, erkek ve çocuk seslendirme konularında uzman kadrosu ile çalışan Santral Anons Ekibi, beklenenden çok daha fazlasını sunmak için her geçen gün yenilenerek çalışmaya devam ediyor.

TEILEN

CEVAP VER