Tesis Anonsları Nasıl Hazırlanır

0
337

Şehirlerarası yollarda mutlaka karşılaştığımız bir anonstur, otobüs ve tesis anonsları. Uzun yolculuklarda yolcuların dinlenme, mola sonrası bilgilendirme ve gerekli uyarıları iletme konularında otobüs anonsları yardımcı olur. Dinlenme tesisi anonsları ve otobüs içi anonslar, yolcuların keyifli ve bilgilendirme temelli bir yolculuk yaptığının teminatı niteliğindedir.

Günümüzün en temel ihtiyaçlarından biri olan bilgilendirilme ihtiyacı, seyahatlerimiz sırasında da oldukça fazla önem taşır. Bir şehirden başka bir şehre yolculuk yaparken kulağımıza çalınan bir müzikli anons veya otobüs içi anons, bizi o konuda bilgi sahibi yapar; aynı zamanda firma hakkında da algımızın kaliteli bir algıya ulaşmasını sağlar.

Dinlenme tesisi anonsları ve otobüs içi anonslar nasıl hazırlanır?

Kısa bir sürede de olsa dinlediğimiz tüm anonslar, profesyonel ekiplerin elinden çıkar. Bu çalışmalar genel olarak stüdyo ortamında hazırlanıp, özen ve iyi bir prodüksiyon isteyen işlerden oluşur. İyi bir teknik ekipman, son teknoloji bir stüdyo ve profesyonel seslendirme sanatçıları ile yapılan otobüs içi ve dinlenme tesisi anonsları, kurumsal bir yapının elinden çıkması gereken projelerdir.

Anonslar hazırlanırken en çok dikkat edilmesi gereken detayların başında iyi bir metne bağlı vurgulardır. Mesajın ulaştığı kitle yalnızca ses, kelime ve müzikle birlikte bir değerlendirme yaptığı için dinlenme tesisi anonsları ve otobüs içi anonslar oldukça özen isteyen çalışmalardır. Yapılan vurgu ile önemli noktalara çekilen dikkat, fon müziği ile de pekiştirilmelidir. Müzik alıcıyı ne kadar rahatlatırsa, mesajın da ulaştığından o kadar emin olunmalıdır.

Seçilen müzik klasik bir eser ya da rahatlatıcı bir müzik olabilir; günün popüler müziklerinden tercih edilebilir. Bu seçim tamamen firmanın seçimidir. Kurumunuz otobüs içi anonslarda ve dinlenme tesisi anonslarında nasıl bir mesaj vermek istiyorsa, fon müziği de, müzikli anons da buna göre olmalıdır. Hareketli bir müzikle gençleri hedeflerken, klasik bir eserle daha geniş bir kitleye ulaşabilirsiniz.

Otobüs ve dinlenme tesisi anonsu için gerekli teknik ekipman

Farklı tesisat gereken anonslarda temel birkaç araç yer almaktadır. Otobüs anonsu için önceden hazırlanmış bir anons metni gerekecektir. Bunun için iyi bir metin, doğru bir okuma, ana dilinde seslendirme yapan bir seslendirme sanatçısı ve kaliteli bir prodüksiyona ihtiyaç olacaktır. Zira kaliteli bir host anonsu veya otobüs içi anons, sizi diğer firmalarda ayıran başlıca özellik olacaktır.

Dinlenme tesislerinde ihtiyaç olan teknik ekipman ise mikrofon, diyafon ve megafon olacaktır. Dinlenme tesisinde anonslar, anonsu yapacak kişi tarafından zamanında ve anlaşılır şekilde yapılmalıdır. Bu anons yolcuları doğru bilgilendirmeyi ve soru işaretine yer bırakmayacak nitelikte olmalıdır.

TEILEN

CEVAP VER